Discarica Enduro Estremo /20.11.2010/

Poslední a zároveň první enduro akce tohoto roku na trati Discarica je úspěšně za námi. Snažili jsme se závod připravit tak, aby se líbil jak jezdcům, tak aby byl i divácky atraktivní.
Poděkování patří všem jezdcům, kteří se zůčastnili, divákům, fotografům za dokumentaci celé akce, sponzorům, obsluze bufetu, moderátorovi akce, dále všem kteří pomáhali na trati během závodu. Jménem Plechyteamu chceme poděkovat všem členům i nečlenům, kteří se podíleli na přípravě celého závodu. Doufáme, že se celá akce všem líbila, jsme rádi že všichni dojeli ve zdraví a těšíme se na další crossové i endurové akce v příštím roce.

PlechyTEAM

Kompletní výsledky naleznete na stránkách casomira.eu

Report ze závodu včetně nádherných fotek pana Maršálka naleznete na marsalek.paskov.cz

FOTO – Jara | Kachna | Jan Novotný | Majkimajk

VIDEO – Roman | Diana – video1 | Diana – video2

Reportáž internetové televize (příspěvek od 1:04min) – TV Polar

Zde pár fotek členů PlechyTEAMU (klikni pro zvětšení).

19.11.2010 – Aktuální info
Trať dnes kompletně doladěna. Všem přejeme hodně štěstí a nepopsatelných zážitků :-). PS – vítěz bude každý, kdo dojede do cíle ! Rada na závěr -> FULL GAS !

17.11.2010 – Aktuální info
Trať na CC je v tuto chvíli téměř nachystaná, ještě zbývá napáskovat několik úseků. Délka tratě je cca 2200m, čas jednoho kola hobby jezdce je 3:45min. Všechny překážky jsou sjízdné i pro hobby, náročnější úsek bude možno objet. Foto části tratě naleznete na zde.

Celý závod včetně výsledků bude zpracovávat casomira.eu.

! POZOR – čtvrteční trénink 18.11.2010 je povolen pouze na crossové trati !

V sobotu dne 20.11.2010 pořádá PLECHYTEAM 2-hodinový cross-country závod dvojic v areálu Discarica. Přejímka je od 8.00 – 10.00 hod, start závodu je plánován na 11.00 hod. Rozdělení kubatur / skupin se určí před závodem. Všechny případné dotazy směrujte prosím na naši Diskuzi, nebo na email. V sekci Trať je informace, kde nás nejdete.

Těšíme se na vaši účast, jak závodnickou tak i diváckou.

PLECHYTEAM

Hodnocení závodu z pohledu fotografů 

Pan Maršálek, Paskov
Takto nazvali pořadatelé z PLECHY team závod, dvouhodinovku dvojic, kterým ukončili sezónu 2010 na své trati. Připravili fyzicky náročnou trať, na které vybudovali několik umělých překážek z pneumatik, skruží a klád. Namotali to parádně po motokrosové trati a přidali krásné dlouhé výjezdy a strmé sjezdy končící téměř vždy v nějaké mokřině. Zbytek náročnosti trati dokončily vydatné deště tohoto týdne. Vzhledem k listopadovému vysokému datu už hodně motorek prodělává posezónní „rehabilitace“ a některé dvojice opět trápily jednu mašinu. Toto všechno dohromady udělalo ze závodu krásnou extrémní podívanou pro diváky a taky pořádnou zabíračku pro jezdce. Většina překážek a nejdelší výjezd měly i své objízdné trasy. Ty, ale po několika kolech, nebyly vůbec jednodušší. Drážky v nich vyjeté si „předpažily“ s nejedním závodníkem a pak byl problém vytáhnout z pod motorky i nohy. Bažinky v začátku závodu vypadaly docela mírumilovně. No zdání byl pouhý klam. Téměř každá z nich skrývala nějakou tu původní příkopu, která se zanesla naplaveninami a drapáky ji pročistily dokonale. Tak i ta nejmenší bažinka po 10 kolech začala pořádně cenit zuby. Vysoký rákos byl často tím správným airbagem, nebo se v něm motorky valily jak kombajny. V bahnitých „lagunkách“ se s ubývajícími silami válelo docela dost lidí a vyprošťováci z řad pořadatelů a doprovodů, měli práce víc než dost. Třídy PROFI, HOBBY a veterán jako tradičně. Celkem 53 jezdců, kteří až na pár výjimek, startovali ve dvojicích. Dnešní závod nebyl ani tak o soubojích o první místa, ale víc o tom, aby každý závodník dojel do cíle a při komplikovanější části trati byl na daném úseku sám. Trať nikoho ze závodníků nezklamala a „plecháči“ si při její přípravě dali opravdu záležet. Bylo to asi poslední svezení v tomto roce, protože „rosničky“ už vyhrožují sněhem a mrazy.

Jara, Moto fan
Pěkně strávená sobota. Velmi pěkně zorganizované závody, z mého pohledu diváka vše klapalo jak na drátkách. Překvapila mě celkem slušná účast závodníků, což bylo jen ku prospěchu závodů. Další pozitivum hodnotím počasí, během týdne párkrát slušně sprchlo a pro všechny závodníky se stala trať blátivá. Sobotní počasí ovšem ukázalo svoji příjemnou část teplota kolem 6 stupňů a občasně se ukazující slunce slibovali pěkný zážitek. Start závodu proběhl ve skupinách a poté se již borci vydali bojovat s nástrahy tratě a že jich bylo. Hodně lepivé bláto a podmáčené úseky tratě dávaly jezdcům zabrat, rovněž nachystané překážky nebyly mnohdy snadným oříškem včetně několika prudkých sjezdů a výjezdů. Je potřeba pogratulovat organizátorům za vytyčení tratě a nachystání zázemí včetně občerstvení (klobása byla OK, čaje a rumu dostatek). Závody se povedly a udělali pěknou tečku za enduro a cross-country sezonou.

Komentáře jsou uzavřeny.