O pohár starosty /27.08.2011/

Dne 27.08.2011 se konal na trati Discarica druhý ročník MX závodu – O pohár starosty. Již od ranních hodin bylo jasné, že bude opět pořádné horko, takže  jsme od pátečního podvečera pokračovali s kropením tratě s naší Dianou. Od 7.30 hod začali přijíždět na Discaricu první jezdci. Na příjezdové cestě byli přivítáni a nasměrováni na horní parkoviště. Jako speciální bonus byl do interiéru jejich vozidla vstříknutý parfém. Při posledním závodě se totiž někomu nelíbila udajná nelibá vůně z vedlejší skládky :-)

Do 10.00 hod probíhala registrace a nakonec se na prezenční listině objevilo 50 jezdců, kteří byli rozděleni na čtyři kategorie. Poté již probíhaly tréninky – jako první jezdili zvlášť malí závodníci, poté zbytek jezdců. Po 12.00 hodině byl závod odstartován juniory, poté jeli hobby, veterán a jako posledni profi. Jezdilo se standardním systémem dvou rozjížděk a každá kategorie byla ohodnocena pohárem do 5. místa. Na finále (O pohár starosty) se seřadilo na startu 10 jezdců z různých kategorií. Vítězem se stal Adam Geryk s NJ Bemge týmu – gratulujeme !

K vyprahlé zemi sužované několikadenním sluncem a vysokými teplotami se z pátku na sobotu přidal ještě vítr a snahu pořádně nakropit trať bylo velice těžké. Velkým úsilím Plechyteamu se však stěžejní úseky nakropit podařilo.

Plechyteam by chtěl tímto poděkovat všem zůčastněným jezdcům i divákům, kteří k nám dorazili. Velký dík patří samozřejmě i všem členům i nečlenům Plechyteamu, kteří se podíleli na přípravě závodu.

PlechyTEAM

Výsledky závodu – O pohár starosty II

FOTO – Drla | Natálie Fojtů | Jenise

VIDEO onboard – Zdeněk Kovařík

Report ze závodu – RD RacingRestart enduro team

Komentáře jsou uzavřeny.