Uhlířské Janovice – Enduro /01.10.2011/

Dne 01-02 října 2011 se konal v Uhlířských Janovicích jeden z nejlepších enduro závodů v ČR – mezinárodní mistrovství, kterého se zůčastnili i Libor & Pavel Novákovi z našeho teamu.

Do Janovic jsme dorazili již v pátek v podvečer. Nejdříve jsme se šli zaregistrovat, zaplatili startovné, vyřídili jednodenní licenci a další formality. Potom jsme jen nalepili čísla a již za tmy jsme dotáhli motorky na technickou přejímku a poté na parkoviště. Ráno v 8.00 hod byla rozprava s jezdci a v 9.00 hod vyrazila na trať první trojice profi jezdců. My v hobby třídě startovali jako téměř mezi posledníma – já 10.03 hod, brácha o minutu později. Po projetí Janovicemi jsme brzy dojeli do lesa, kde po několika km následoval první obávaný výjezd. Před námi se již kupili jezdci, takže jsme museli čekat. Díky tomu jsme dojeli do první časové kontroly s 3min zpožděním. Na dalším (druhém) měřeném úseku jsme byli o 5 min dříve, takže ztrátu jsme dohnali a přepočítali. Do druhého kola jsme již vyjížděli ve správném čase a vše šlo na jedničku. Bohužel však téměř nad vrcholem prvního kamenitého výjezdu brácha utrhl o šutr přední brzdový třmen a to jsme měli před sebou téměř celé druhé kolo včetně náročných sjezdů a také cross & enduro test. V první chvíli to vypadalo na konec závodu, pak jsme ale domontovali třmen a hadici přidělali ke krytu vidlice a pokračovali. Musím uznat, že brácha i bez přední brzdy jel výborně a i prudké sjezdy zvládal perfektně. Samozřejmě že se již nedalo pokračovat v závodním tempu, takže druhé kolo jsme jeli volně. Nakonec jsme ale závod dokončili, sice ze ztrátou, ale vzhledem k technickým problémům super výkon. Musím říct, že ještě nikdy jsme nejeli tak krásný závod. Trať byla perfektní, technicky náročná, ale i perfektně koncipovaná – po náročnějších pasážích následoval pohodový přejezd kde jsme se mohli vydýchat a odpočinout. Bylo to prostě enduro jak má být. Velká pochvala organizátorům !