Silesian Cup – Velké Heraltice /21.04.2012/

Ve Velkých Heralticích v sobotu 21.4.2012 zahájil další ročník Silesian CUPu. Počasí přálo a trať pro závod byla pořadateli z MSK- motor připravena perfektně. Tréninky se rozjely hned brzy z rána a téměř se neprášilo. Obloha byla tradiční aprílová a neustále vyhrožovala, že něco spustí. Ale po dobu tréninku a prvních rozjížděk, to vydrželo bez deště. Na zkrácené trati se nejdříve prohnali prcci na padesátkách a pětašedesátkách. Pak už stihl vítr vysušit povrch trati a pětaosmdesátky se začaly místy ztrácet v oblacích prachu. Ale vzhledem k suchu, které panuje, to bylo ještě na svátek. Třídy MX A, B a veteráni byly tradičně obsazeny hojným počtem závodníků, ale s velmi rozdílnou úrovní výkonnosti. Ivo Maršálek – autor reportu.

A jak to viděl náš nový člen Plechyteamu -> Tomáš Zpěvák

Jelikož hodnocení závodu již popsal p.Maršálek, budu velmi stručný – přijel jsem, viděl jsem, dostal jsem na prdel a odjel jsem :-). Vzhledem k mé účasti v tomto seriálu již v loňském roce, jedu v jezdecky nejsilněji obsazené třídě MX Profi, která čítala 19 jezdců. V první jízdě jsem se po průměrně vydařeném startu dostal do středu pole, kde jsem se držel zhruba do poloviny závodu. Pak jsem v zadní části tratě prorazil zadní gumu a zbytek závodu absolvoval na defektu, což v této třídě znamenalo dojezd na 12 místě. Druhá runda měla podobný průběh jako první, jenže jsem ji zdárně dokončil bez defektu avšak se značným fyzickým vypětím a jak říká můj otec zimní příprava se dostavila. Druhou rozjížďku jsem dokončil na 15 místě. Vzhledem k dosaženým výsledkům jsme honem sbalili moto a spěchali domů, abych oprášil moto na následující den na závod Mistrovství Moravy v Dlouhé Loučce. Po prvním závodě nejsem spokojen se svým výsledkem, ale doufám, že se sezóna rozjede v dobrém tempu. Čest každému dobrému KROSU, Tomík.

Za Plechyteam startovali Jirka Daňhel (MX A – 24. místo), Tomáš Zpěvák (MX C – 12. místo), Libor Byrtus (Veterán Jr. – 5. místo) a Franta Zlý (Veterán Sen. – 4. místo).
Všem moc gratulujeme !

FOTO – Ivo Maršálek | Bunker | Martina Valova

Výsledky závodu – Silesian CUP 2012

Kompletní informace na www.msk-motor.cz

Komentáře jsou uzavřeny.