Přebor Moravy – Dlouhá Loučka /22.04.2012/

Zdravím všechny krosáky a navazuji na můj poslední příspěvek. V neděli 22.4.2012 jsem se zúčastnil Přeboru moravy v Dlouhé Loučce. Tento závod byl již třetí v pořadí tohoto seriálu, takže v rychlosti přiblížím předchozí dva závody. 1. závod Šternberk – trať hezká, připravená, počasí spíše zimní skijoringové, ke konci rozjížděk jsme měli všichni ruce zmrzlé jako hrábě.

Ve své třídě (Hobby MX2), kterou v přeboru jezdím bylo 20 jezdců jsem si v první jízdě vyzkoušel jak se jezdí v čele pole, ale i přes varování mého doprovodu jsem neuposlech signalizace na dostatečný náskok a touha předjíždět mě stála první flek a pád na druhé místo.

Druhá jízda přinesla zjištění, že pád v první jízdě nezůstal bez následků. Kromě modráku na prdeli a týdeního naříkání se projevila i poškozená převodovka motocyklu, takže jsem jízdu dokončil na 4. místě. Jelikož 2. závod v Přerově se jel již následující víkend, byly zřejmé problémy s opravou motocyklu. Tento závod jsem proto nemohl jet. Do 3. závodu v Dlouhé Loučce jsem byl již plně připraven (aspoň jsem si to myslel) a proto vzhůru do Dlouhé Loučky. Po dojezdu na místo a zhlédnutí tratě plné kaluží se projevily určité obavy a proto jsem vyhledal modrobílou buňku s nápisem Toi Toi :-). Následoval seznamovací a měřený trénink a druhá návštěva buňky Toi Toi, po které se začalo již vše vyjasňovat :-). Na odpolední závod byla trať v dobrém stavu a začínalo se prášit. Na startovní pole nastoupilo rekordních 47 jezdců. Po startu jsem jezdil na 7. místě a s přibyvajícími koly jsem postupoval vpřed, do cíle jsem dorazil na prvním místě ve své třídě. Druhá jízda se mi rovněž povedla, po vynikajícím startu jsem se dostal opět do vedení, které se mi podařilo udržet až do cíle. Závod v Dlouhé Loučce se teda vydařil, celkově jsem se umístil na prvním místě před Jarošem a Brezničanem. Pořadatelé nás mile překvapili hodnotnými cenami (věnec, velký pohár, dárkový koš a spousta reklamních předmětů). Nyní je 14 denní pauza, těším a připravuju se na další závod, o průběhu dám vědět v dalším reportu. Tak Čest každému dobrému krosu!! Tomík.