Přebor Moravy – Vranovský Žleb /13.05.2012/

Zdravím všechny krosáky! Po 14 denní závodní pauze jsem opět vyrazil na závody Přeboru Moravy a to do Vranovského žlebu a to přesto, že bylo 13tého ikdyž né pátek. Vyrazili jsme po 4 hodině ráno, protože otec měl k tomuto datu divné připomínky – to se potvrdilo již v Hranicích – na přístrojovce auta nám problikla kontrolka check problem engine. Po ztrátě výkonu auta a kilometrovém rozhodování co dál jsme se rozhodli, že svoje body si nenecháme vzít zadarmo jsme pokračovali v cestě. Pilot omezil rychlost ze 130km/h na pouhých 110km/h, auto se zklidnilo a já mohl pokračovat ve spánku. Do Vranova jsme tedy dorazili včas a po přejímce následovaly tréninky. Dalším bodem ke zmíněnému datu bylo, že po druhém kole kvalifikace si zaběhl otec ostré časy od monitorů k časoměřičům, neboť nám krabička nepočítala časy kola. Po kvalifikaci jsme zjistili, že jsme na 10. místě a první jezdec v naší třídě zajel nejrychlejší kolo za pouhých 10 vteřin. Při porovnání s Martinem Kohútem, který měl kolo za 1:44min nastala úvaha jestli se mám se svým časem zúčastnit závodu. Ale konec srandy, hodiny ukazovaly 12:10 a je třeba jet na rošt. Nakonec z toho bylo 4.místo na startu, který se mi povedl a po dvou zatáčkách jsem byl na 3.místě celkově. Trať byla supr, do cíle se mi podařilo dojet na 1.místě ve své třídě. Ve druhé jízdě se situace opakovala stím rozdílem, že vedoucí jezdec naší třídy Brezničan byl předemnou, takže mezi náma probíhala výměna pořadí dá se říct v každé zatáčce. V polovině závodu při výjezdu ze zatáčky před dvojskokem jsme byli vedle sebe, snažil se mě vytlačit z ideálni stopy což se mu povedlo a já zavřel plyn načež následoval let vzduchem s přistáním do hrany výskoku a poté let bez motocyklu. Snažil jsem se rychle otřepat a najít motorku a pokračovat v jízdě. Nakonec jsem do cíle dojel s modrákem na koleni a druhém místě. Celkově jsem se tedy umístil na 2 příčce za Brezničanem. Trať byla perfektní, ke konci se sice víc prášilo a trať začínala být jako beton. Časomíra opět nezklamala s chybnými údaji. Další závod se jede již tuto neděli v Brankách, kterého se samozřejmě zúčastním. Tak čest každému dobrému krosu! Tomík.

Tome, opět velká gratulace od Plechyteamu !

Foto – Výsledky – Report -> Kristýna Smýkalová (převzato z GT Alarm)

FOTO – Klára Macháčová


Tomáš ZPĚVÁK #92 /Plechyteam/

Komentáře jsou uzavřeny.