MČR Enduro Šumperk /14-15.07.2012/

Dne 14-15 července 2012 se koná(l) v Šumperku (Hrabenov) další, dvoudenní podnik Endura pod vlajkou ČSMS – mezinárodní mistrovství. Sobotního závodu se účastnil Libor & Pavel z Plechy teamu.

Do Hrabenova jsme se vydali již v pátek odpoledne, kdy probíhala administrativní a technická přejímka. Na místo jsme dorazili kolem půl sedmé, pak ještě doladili motorky (pneu) a umístili na uzavřené parkoviště. Počasí bylo endurové – zataženo a teplota do 20°C. Ráno jsme se probudili do lehkého deště. V 8.00 hod proběhla rozprava a v 9.00 hod odstartovali jezdci nejvyšší výkonnostní skupiny. My v kategorii hobby vyjeli na trať v 9.49 hod, brácha o minutu později. Do první časové kontroly jsme přijeli minimálně o 10 min dříve. Tam nás čekal první, poměrně dlouhý enduro test namotaný v mírném svahu pod lesem. Do druhé časové kontroly jsme přijeli opět s velkou časovou rezervou – tam na nás čekal cross test. Trať byla technicky náročnější s řadou skoků a překážek (gumy, klády, kamení). Do poslední časové kontroly (cíle) jsme pokračovali stejným, svižnějším tempem jako v předchozích přejezdech, ale překvapivě jsme na dotankování měli jen asi 7 min. Paradoxně byla až poslední ČK utažená s minimem času na případný servis. Poté jsme vyjeli do druhého, pro hobby posledního cca 55 km kola. Ani v druhém jsme nenachytali trestné minuty, takže výsledně z toho bylo pro Pavla desáté a Libora jedenácté místo v kategorii hobby. Závod to byl hezký, enduro přejezdy byly poměrně rychlé a (až možná škoda) bez záludnějších a náročnějších výjezdů.